1898 wyświetleń

Białoruś

Opublikowano 5 marca 2021

Autor Admin

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2021

Hazard i kasyna naziemne na Białorusi

Białoruś to kraj wyjątkowo liberalny pod względem podejścia do hazardu. Przemawiają za tym przede wszystkim kwestie czysto ekonomiczne. W Rosji, dostęp do kasyn jest znacznie utrudniony, co sprawia, że wielu obywateli tego kraju przyjeżdża na Białoruś, aby skorzystać z dostępnych tu kasyn naziemnych. W samym Mińsku funkcjonuje około 10 kasyn cieszących się pozytywnymi opiniami wśród turystów. Kasyna znajdziemy również w innych, dużych miastach na terenie tego kraju.

Historia hazardu na Białorusi

Podobnie jak w wielu innych krajach byłego bloku ZSRR, początki legalnego hazardu przypadają na okres odzyskanie niepodległości. Białoruś stała się odrębnym krajem 25 sierpnia 1991 roku. Bardzo szybko pojawiły się akty prawne, które zalegalizowały hazard w tym kraju. Już 16 października 1991 roku, Rada Ministrów zatwierdziła program rozwoju branży hazardowej. Pierwotnie zakładano ograniczone strefy, podobnie, jak ma to miejsce w Rosji. Ostatecznie zdecydowano się jednak nie ograniczać działalności kasyn naziemnych. Z ekonomicznego punktu widzenia był to strzał w dziesiątkę, biorąc pod uwagę, że wielu Rosjan przyjeżdża na Białoruś w celach rozrywkowych.

Regulacje prawne hazardu na terenie Białorusi

Hazard na Białorusi jest nadzorowany przez Ministerstwo Podatków i Ceł Republiki Białorusi. W praktyce doskonale jednak wiadomo, że wszystkie kluczowe decyzje podejmuje tu prezydent kraju, Aleksander Łukaszenko. Na Białorusi funkcjonuje kilkunastu operatorów usług hazardowych, w tym chociażby estoński koncern Olympic Entertainment Group, czy holenderska spółka Storm International. Od 2018 roku, na Białorusi zalegalizowano również hazard internetowy.

Do białoruskich kasyn naziemnych wstęp mają oczywiście jedynie pełnoletnie osoby. Przed wejściem należy okazać dokument tożsamości. Co ciekawe, klienci w tym kraju mają prawo dokonać samowykluczenia z kasyn naziemnych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Jakie rozrywki hazardowe są dostępne na Białorusi?

Klienci mają dostęp do kilkunastu renomowanych kasyn naziemnych zlokalizowanych w największych miastach na Białorusi. Dostępne są również liczne salony gier, a także punkty, w których można zawierać zakłady bukmacherskie. Od 2018 roku, po zalegalizowaniu hazardu internetowego, na Białorusi obserwujemy intensywny rozwój branży online. Kolejne kasyna decydują się wkroczyć na ten rynek, dostrzegając w nim spory potencjał.