2882 wyświetleń

Gry Sizzling

Opublikowano 10 marca 2021

Autor Admin

Ostatnia aktualizacja 10 marca 2021

Najpopularniejsze gry Sizzling – czym charakteryzują się kultowe sloty?

Sloty typu Sizzling to popularne automaty owocowe, bazujące na prawdziwych maszynach z lat 70. i 80. To kultowe gry hazardowe, które do dziś cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. W tym miejscu postaramy się powiedzieć więcej, na temat charakterystycznych cech automatów typu Sizzling, a także wymienimy najpopularniejsze tytuły zaliczane do tego gatunku automatów online.

W jaki sposób powstały automaty Sizzling?

Za twórcę pierwszych gier typu Sizzling uchodzi firma Novomatic, która od 1980 roku zajmowała się produkcją nowoczesnych maszyn hazardowych, wykorzystywanych w kasynach i salonach gier. Słowo Sizzling pochodzi z języka angielskiego i oznacza upał, skwar. Motywem przewodnim tych gier często są symbole owocowe, a także płonące siódemki, które oferują graczom najwyższe wygrane.

W roku 1998, firma Novomatic uruchomiła studio Greentube, które było odpowiedzialne za przenoszenie klasycznych automatów do świata wirtualnego. Tak powstały pierwsze automaty online wykorzystywane w kasynach internetowych na początku XX wieku. To mniej więcej w tym czasie powstała kultowa gra Sizzling Hot, która jest najlepszym przedstawicielem tego gatunku. W roku 2007, firma Greentube wydała odświeżoną i poprawioną wersję: Sizzling Hot Deluxe.

Jak działają automaty Sizzling?

To bardzo proste gry hazardowe, w których rozgrywka toczy się na obracających bębnach z symbolami. Przez symbole przebiegają linie wygrywające. Gracz ustawia stawkę obrotu, a następnie wprawia w ruch bębny automatu. Jeśli symbole ułożą się w taki sposób, że przez jedną z linii wygrywających przebiegają przynajmniej trzy identyczne symbole, automat wypłaci wygraną. W grach Sizzling, wygraną kwotę możemy zainwestować w udział w minigrze Gamble. Polega ona na zgadywaniu koloru zasłoniętej karty i daje możliwość zagrania o podwojenie ostatniej wygranej.

Automat Sizzling to nic innego, jak klasyczny jednoręki bandyta przeniesiony do świata kasyn internetowych. Pierwsze sloty online bazowały zresztą na tytułach zaprojektowanych z myślą o rozgrywce na urządzeniach. Dopiero w późniejszych latach rozpoczęto projektowanie autorskich slotów wyposażonych w innowacyjne funkcje bonusowe. Kwintesencją automatów Sizzling jest prosta, dynamiczna i niezwykle emocjonująca rozgrywka.

Czym charakteryzują się popularne gry typu Sizzling Hot?

Najprościej rzecz ujmując, gry typu Sizzling możemy określić jako automaty owocowe. Jednak w praktyce, nie wszystkie gry owocowe (a przecież jest ich setki) nie należą do grona gier typu Sizzling. Analizując dostępne gry z tego gatunku możemy wymienić kilka najważniejszych cech, którymi odznaczają się kultowe automaty Sizzling:

 • W każdej grze Sizzling pojawia się motyw ognia i płomieni. Najczęściej, symbole wchodzące w skład wygrywającej kombinacji zaczynają płonąc na ekranie, skąd pochodzi nazwa tych automatów.
 • To bardzo proste gry zbudowane z trzech, czterech, pięciu lub sześciu obracających się bębnów z symbolami. Przez pole gry przebiega od 5 do 20 linii wygrywających, na których można układać zwycięskie układy jednolitych symboli.
 • Nieodzownym elementem każdej gry typu Sizzling są owocowe symbole, takie jak: winogrona, arbuzy, cytryny, pomarańcze, wiśnie czy śliwki. Obok nich, na ekranie znajdziemy również: dzwonki, gwiazdy oraz czerwone siódemki – najcenniejszy symbol w grze. Z tego względu, sloty Sizzling są czasami określane mianem automatów 777.
 • W grze zwykle nie znajdziemy wielu funkcji specjalnych. Mamy symbole Scatter (zwykle gwiazdy), które przynoszą wygrane, nawet, jeśli symbole nie leżą w jednej linii. Po wygranej możemy skorzystać z trybu Gamble, w którym zadaniem gracza jest typowanie koloru zasłoniętej karty: czerwona lub czarna. Dobra decyzja pozwala podwoić wygraną, ale pomyłka kosztuje nas utratę wygranej odniesionej w ostatnim obrocie.
 • Automaty typu Sizzling zwykle naśladują prawdziwe maszyny wrzutowe, co oznacza, że przy wyborze stawki określany nominał oraz liczbę monet. W okienku „Bet” możemy sprawdzić całkowitą stawkę przeznaczoną na obrót.

I to w zasadzie wszystkie, najważniejsze cechy, które możemy przypisać do popularnych automatów Sizzling. Na przestrzeni lat powstało mnóstwo takich gier. Wiele z nich inspirowało się slotem Sizzling Hot, zaprojektowanym przez firmę Novomatic, a następnie przeniesionym do świata wirtualnego przez studio Greentube. To jeden z najstarszych dostawców gier hazardowych. Firma Greentube miała duży wpływ na dalszy rozwój pierwszych kasyn internetowych.

10 najbardziej popularnych gier typu Sizzling Hot:

Jak już mówiliśmy, istnieje wiele automatów slotowych, które możemy zaliczyć do gatunku Sizzling. Największą popularnością cieszą się klasyczne gry zaprojektowane w pierwszej dekadzie XX wieku. Niektóre z nich doczekały się odświeżonych w wersji w późniejszych latach. Poniżej wymieniamy 10 najpopularniejszych gier Sizzling, które na stałe zapisały się w historii gier hazardowych.

 1. Sizzling Hot

To swoisty pierwowzór, który zapoczątkował gatunek slotów Sizzling. Automat powstał w pierwszych latach XX wieku. Posiada pięć obracających się bębnów oraz pięć linii wygrywających. Najcenniejszym symbolem w grze jest czerwona siódemka. Mamy także symbol Scatter w formie złotej gwiazdy. W grze nie mogło zabraknąć klasycznego trybu Gamble. Na tym slocie wzorowało się wielu twórców w późniejszych latach. W 2007 roku pojawiła się odmłodzona wersja Sizzling Hot Deluxe.

 1. Stunning Hot

To jedna z młodszych gier wchodzących do kolekcji Sizzling. Gra zaprojektowana przez studio BF Games w 2016 roku. Posiada pięć obracających się bębnów oraz pięć linii wygrywających. Podobnie jak inne sloty Sizzling, znajdziemy tu symbol Scatter oraz mini grę Gamble z opcją podwojenia wygranej. W 2020 roku pojawiła się odmłodzona wersja Stunning Hot Deluxe. Odmianą tej gry jest automat Stunning Hot 20, w którym znajdziemy 20 linii wgrywających.

 1. Ultra Hot

Jedna z pierwszych gier w historii kasyn online. W pierwotnej wersji, slot posiadał nawet klasyczne przyciski jednorękiego bandyty, co sprawiało, że gracz symulował rozgrywkę na tego typu maszynie, za pośrednictwem komputera. Automat złożony z trzech bębnów i pięciu linii wygrywających. Jeśli wszystkie okna automatu zapełniły się tym samym symbolem, wygrana była mnożona x2. W 2008 roku ukazała się odświeżona wersja tego automatu, Ultra Hot Deluxe.

 1. Xtra Hot

W przypadku automatu Xtra Hot, motyw płomieni został zastąpiony przez błyskawicę, ale spokojnie możemy go zaliczyć do gatunku Sizzling. Gra zbudowana z pięciu obracających się bębnów oraz pięciu linii wygrywających. W przypadku ułożenia układu z budowanego z dziewięciu, dwunastu lub piętnastu jednakowych symboli, gracz otrzymuje wygraną pomnożoną x3, x4 lub x5. Automat Xtra Hot został zaprojektowany przez studio Greentube w 2009 roku.

 1. Flaming Hot

Kolejny, ognisty slot, wpisujący się do gatunku Sizzling. Flaming Hot jest zbudowany z pięciu bębnów z symbolami ułożonymi w czterech rzędach. Przez pole gry przebiega 40 linii wygrywających. Po za symbolem Scatter oraz Wild, gra posiada tryb Gamble, a także progresywny jackpot zasilany przez autorski pomysł studia EGT. Pierwsza wersja tej gry powstała w roku 2014. Sześć lat później pojawiła się unowocześniona wersja Flaming Hot Deluxe.

 1. Sizzling 777

Gra zaprojektowana w 2016 toku przez studio Wazdan. To klasyczny slot Sizzling, stylizowany na styl retro. Jest zbudowany z pięciu obracających się bębnów oraz 20 linii wygrywających. W grze dostępny jest tryb Gamble po wygranym obrocie. W roku 2018 studio Wazdan postanowiło nieco odświeżyć ten tytuł, czego efektem była gra Sizzling 777 Deluxe.

 1. Sizzling Hot 6 Extra Gold

Gra studia Greentube, bazująca na oryginalnym slocie Sizzling Hot. W odróżnieniu od pierwowzoru, slot posiada nie pięć, a sześć obracających się bębnów, dzięki czemu, gracze mogą liczyć na tytułowe extra złoto. W praktyce, jest to klasyczny slot Sizzling Hot, w którym możemy postawić specjalny zakład, dzięki czemu, uaktywniony zostanie szósty walec automatu.

 1. Sizzling Hot Quattro

To kolejna z wariancji studia Greentube związanych z oryginalnym automatem Sizzling Hot Deluxe. W przypadku tego tytułu, na ekranie mamy aż pięć automatów Sizzling Hot, do których wybieramy jedną stawkę. Dzięki temu, jeden obrót to poczwórna szansa na zdobycie wygrywających kombinacji symboli.

 1. Always Hot

Pierwotnie, Always Hot było grą dostępną na jednorękich automatach. Pierwsza wersja przeniesiona do kasyn online posiadała panel inspirowany prawdziwymi maszynami. W 2008 roku pojawiła się odmłodzona gra, Always Hot Deluxe. Gra posiada trzy obracające się bębny oraz pięć linii wygrywających. W oryginalnym tytule Sizzling nie mogło także zabraknąć funkcji Gamble.

 1. Red Hot Burning

Ostatnia z 10 najpopularniejszych gier Sizzling została zaprojektowana przez firmę Apex Gaming i wydana w 2017 roku. Red Hot Burning to ognisty slot owocowy w nowoczesnej odsłonie. Gra siłada się z pięciu bębnów i posiada 5 linii wygrywających. Posiada symbole Wild oraz Scatter, a także rundę Gamble. Do klasycznego zestawu symboli wprowadza także symbol dolara.

Jak zagrać na automacie Sizzling?

Rozgrywka na automacie typu Sizzling nie powinna sprawić graczom większych trudności. Domeną tego typu slotów jest bowiem maksymalna prostota oraz wygoda. Warto nadmienić, że tego typu gry często wykorzystują system stawek, jaki obowiązywał w prawdziwych automatach. W związku z tym, aby postawić zakład, należy wybrać nominał oraz liczbę monet. W wielu grach możemy także wybrać, jak duża liczba linii wygrywających ma być aktywna. W okienku „Bet” znajdziemy informację na temat aktualnej stawki całkowitej.

Każdy układ identycznych symboli ma przypisany mnożnik, który decyduje o wygranej. O tym, jak wysokie mogą być ewentualne wygrane, informuje nas tabela wypłat. W slotach Sizzling możemy również przejść do czytelnej instrukcji, która informuje nas o zasadach rozgrywki. Po wyborze stawki wystarczy jedynie wprawić w ruch bębny, a następnie poczekać na uzyskany rezultat. Jeśli na jednej z linii wypłat trafiliśmy układ identycznych symboli, gra wypłaci nam wygraną. Wiele slotów posiada tryb autoobrotu, który możemy w każdej chwili uaktywnić. W ten sposób, automat będzie samodzielnie rozpoczynał kolejny obrót za wybraną stawkę.

Wypróbuj popularne sloty Sizzling za darmo

Kultowe automaty Sizzling odznaczają się bardzo dużą prostotą, dzięki czemu, nie powinny sprawić graczom trudności podczas rozgrywki. Niemniej jednak, zawsze możesz przetestować wybrane sloty w trybie demo. Są one dostępne na naszej stronie. Dzięki temu, gra nie potrzebuje prawdziwych pieniędzy, ponieważ zastępuje je wirtualnymi żetonami. Gracz może cieszyć się rekreacyjną rozgrywką pozbawioną ryzyka utraty cennych środków. Rozgrywka w trybie demo może być formą przygotowania do prawdziwej rozgrywki na automatach typu Sizzling.

Gry Sizzling na prawdziwe pieniądze

Pomimo upływu lat, automaty Sizzling wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród graczy. Wiele z nich doczekała się statusu legendy wśród automatów online. Doskonałym przykładem jest chociażby gra Sizzling Hot, którą do dzisiaj wymieniamy jako przykład kultowej gry owocowej. Slot był inspiracją dla wielu twórców projektujących nowe automaty owocowe, w oparciu o koncepcje, które zostały wykorzystane w pierwszych automatach Sizzling. Duża popularność sprawia, że gry Sizzling są dostępne w wielu kasynach internetowych w rozgrywce na prawdziwe pieniądze.

Na naszej stronie możesz znaleźć informacje, które kasyna online posiadają interesujące Cię automaty online. Wystarczy wybrać kasyno dostosowane do swoich potrzeb, a następnie zarejestrować konto. Po dokonaniu pierwszej wpłaty możemy cieszyć się rozgrywką. Nowi klienci kasyn internetowych mogą skorzystać z oferty powitalnej, w ramach której można zdobyć bonusowe pieniądze oraz darmowe obroty do wykorzystania na popularnych automatach. W ten sposób, możemy zafundować sobie udany początek rozgrywki na kultowych automatach slotowych w stylu Sizzling.