1171 wyświetleń

Rosja

Opublikowano 29 kwietnia 2021

Autor Admin

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2021

Hazard i kasyna naziemne w Rosji

Przez wiele lat, hazard w Rosji był zwalczany z pomocą bardzo surowych kar. O ile dziś, za nielegalny hazard można otrzymać drakońskie kary finansowe, o tyle w średniowieczu hazard był karany śmiercią. Obecnie, prawo rosyjskie jest w tej kwestii dużo bardziej liberalne, ale wciąż nakłada liczne ograniczenia na graczy. Korzystają na tym kraje bałtyckie oraz Białoruś, gdzie każdego roku przyjeżdża wielu turystów z Rosji zainteresowanych dostępnymi usługami hazardowymi.

Historia hazardu w Rosji

Początki hazardu w tym kraju sięgają wczesnego średniowiecza. Podobnie jak w wielu innych krajach, upowszechniły się gry w kości, proste gry karciane, a także zakłady. Hazard był jednak zwalczany zarówno przez władze państwowe jak również przez Kościół. Obywatelom korzystającym z takich rozrywek groziły kary finansowe, publiczna chłosta, a także zakucie w dyby. Z kolei osobom oferującym usługi hazardowe groziła kara śmieci. Mimo to, podziemny hazard był ogólnodostępny. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku, za czasów cara Aleksandra II, hazard w określonej formie został zaakceptowany jako zgodny z prawem. za czasów cara Mikołaja II w Rosji pojawiły się pierwsze kasyna.

Regulacje prawne hazardu na terenie Rosji

W Rosji obowiązuje ustawa hazardowa, która dzieli kraj na cztery strefy, na terenie których hazard w formie naziemnej jest dozwolony. Bardzo restrykcyjne regulacje sprawiają jednak, że nawet w dużych miastach, takich jak Moskwa, nie znajdziemy wielu kasyn naziemnych i salonów gier. Do rzadkości należą także punkty oferujące nakłady bukmacherskie. Ustawa hazardowa obowiązuje od 2006 roku i doprowadziła do bardzo poważnego ograniczenia dostępu do jakichkolwiek usług w formie naziemnej. Efekt? Wielu turystów udaje się na krótkie wczasy do krajów, takich jak: Białoruś, Estonia czy Łotwa. Także w Polsce można spotkać w kasynach wielu turystów z Rosji.

Aktualna ustawa hazardowa w Rosji należy zatem do bardzo restrykcyjnych, znacznie ograniczając dostęp do hazardu w wydaniu naziemnym. Także hazard online podlega ścisłym regulacjom, co sprawia, że obywatele tego kraju mogą korzystać tylko z licencjonowanych kasyn naziemnych oraz zakładów bukmacherskich. Warto wspomnieć, że z Rosji pochodzi znany bukmacher 1xBet, jednak obecnie firma ta jest zarejestrowana na Malcie.

Jakie gry hazardowe są dostępne w Rosji?

Kasyna naziemne są zlokalizowane jedynie w największych miastach Rosji, w okręgach, gdzie hazard w tej formie jest dostępny. Przy wejściu do kasyna należy okazać dowód tożsamości. W kasynach naziemnych znajdziemy oczywiście liczne automaty do gier, gry karciane, takie jak: poker, bakarat czy blackjack, a także stoły do ruletki. W dużych miastach Rosji funkcjonują również salony gier z bogatym wyborem nowoczesnych automatów slotowych. Na terenie Rosji działają także licencjonowane kasyna internetowe oraz zakłady bukmacherskie.